Maszyna, która stosowana jest do wyrobu pieczątek Preink Flash Wagraf jest nie tylko wygodna w użyciu, ale też niezwykle szybka, dlatego wytwarzanie takich pieczątek trwa zaledwie kilka minut.

Działanie takiej maszyny oparte jest na wyzwoleniu kilku (najczęściej 1 lub 3) błysków o dużej mocy (podobnie jak w przypadku lampy aparatu fotograficznego). Pod wpływem takich błysków (jednak nie jest to światło UV, które jest używane w przypadku pieczątek polimerowych), w światłoczułej gumce są zamykane jej specjalne mikropory, natomiast miejsce, gdzie ma znajdować się tekst pieczątki (drukuje się go na drukarce laserowej), nie są w ogóle naświetlane – dzięki mikropory w tych miejscach pozostają otwarte, a to przez nie uwalniany jest tusz (olejowy).

Dzięki takiej technologii wykonania, pieczątki Preink Flash Wagraf charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością i jakością stempla, dzięki czemu można na nich umieszczać dowolne grafiki czy też nawet zdjęcia, ponieważ tylko i wyłącznie przez otwarte mikropory będzie się wydostawać tusz.