Tusz z pieczątek z reguły bywa naprawdę dość brudzący, dlatego tez niejedna osoba zastanawia się nad tym, jak usunąć jego ślady na przykład z rąk czy z ubrań.

Oczywiście wiele będzie zależało od tego, jakim tuszem się pobrudzimy (czy będzie to na przykład tusz alkoholowy, olejowy, wodny itp.), a także co zostanie pobrudzone. Jeżeli będzie to na przykład powierzchnia szklana, najprawdopodobniej wystarczy ściereczka z wodą i mydłem, jednak jeżeli będzie to ubranie, to sprawa wygląda już nieco gorzej. Oczywiście na dzień dzisiejszy istnieją specjalne preparaty do czyszczenia śladów po pieczątkach, które można kupić praktycznie w każdym punkcie z pieczątkami, jednak jeżeli wolimy zrobić to „domowymi sposobami”, to najczęściej pomagają w tym sól, soda i sok z cytryny. Taką mieszankę należy nałożyć na plamę, bądź umyć nią ręce i po chwili plama powinna zniknąć.

W przypadku ubrań można użyć także specjalnych środków odplamiających do odzieży, w związku z czym usunięcie zabrudzeń po tuszu do pieczątek nie powinno być rzeczą jakoś szczególnie problematyczną.