Pieczątki „beztuszowe”, czyli pieczątki wykonane za pomocą technologii preink (zwane także pieczątkami błyskowymi lub flashowymi), są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w naprawdę dobre i niewysychające pieczątki (co w przypadku pieczątek polimerowych jest nagminne).

Oczywiście w rzeczywistości nie są to pieczątki, które w ogóle nie używają tuszu, natomiast jest to specjalny tusz, który z komory przenika bezpośrednio przez mikroporowatą gumę matrycy (bez użycia poduszki na tusz). Dzięki takiemu rozwiązaniu, pieczątki beztuszowe po pierwsze charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, tusz w pieczątce może nie być wymieniamy nawet przez kilka lat (przy ciągłym stosowaniu), a jeżeli zajedzie taka potrzeba jest to bardzo proste (jednak potrzebny jest specjalny tusz olejowy).

Dodatkowo pieczątki beztuszowe wykonuje się z ekologicznych elementów, ich wykonanie jest bardzo szybkie (zaledwie kilka minut), a także jeżeli zastosuje się specjalną światłoczułą gumę (oczywiście z mikroporami), to takie pieczątki mogą nawet zawierać zdjęcia, co w przypadku pieczątek polimerowych jest niewykonalne.